Előző témakör: Automatikus beütemezésKövetkező témakör: Az Automatikus beütemezés használata


Az automatikus beütemezésről

Az automatikus beütemezéssel automatizálható a projektütemezések létrehozása. Az automatikus beütemezés lehetővé teszi a terv modellezését, és segítségével előállíthatók a feladatok és a teljes projekt dátumai. Az automatikus beütemezéssel a projektfeladatok úgy ütemezhetők, hogy minimális legyen a határidő csúszását okozó késések és kitérők előfordulása, az erőforrások túlallokációjának megszüntetése vagy minimálisra szorítása mellett.

Automatikus beütemezés használandó, ha azután szeretné frissíteni a projekt ütemtervét, miután Ön vagy mások kisebb, gyors változtatásokat végeztek rajta. A módosítások a költségtervként (POR) történő közzététel előtt áttekinthetők, és ellenőrizhető, hogy az eredmény megfelel-e a gyakorlatnak.

Az automatikus beütemezés a feladat időtartama, a dátumára vonatkozó megszorítások, a feladat prioritási sorrendje, a függőségi információk és a kapcsolódó dátumot és az erőforrás-logika alapján meghatározza a projekt kritikus útját, és beütemezi a feladatokat. Az egyes feladatok ütemezése a következőképpen történik:

Megjegyzés: Ahhoz, hogy automatikusan ütemezhessen a Gantt-nézetben, rendelkeznie kell a Projekt - Ütemezés a böngészőben hozzáférési jogosultsággal.

EmbeddedTopicstartA kritikus út meghatározza a projekt lehetséges legkorábbi befejezési dátumát. Az automatikus beütemezés a kritikus út információit felhasználva elvégzi az alábbi ütemezési módosításokat:

EmbeddedTopicstartA feladatok dátummegszorításai olyan szabályok, amelyek segítenek a projekt munkasorrendjének meghatározásában. Például a feladatnak el kell kezdődnie adott időpontban, illetve el kell kezdődnie vagy be kell fejeződnie egy adott időpontnál nem később. A dátumbeli megkötések a feladatok tulajdonság oldalán állíthatók be.

További információ:

Feladattulajdonságok szerkesztése

Az erőforrás-terhelési mintákról

Feladatok függőségei és automatikus beütemezése

ETC elosztás és Automatikus beütemezés