Denne delen inneholder følgende emner:
Forutsetninger for behovsbehandling
Konfigurere hendelseskategorier
Feilsøking av behovsbehandling
Som administrator bruker du informasjonen i denne artikkelen til å konfigurere funksjonene i behovsbehandling i CA Clarity PPM. Behovsbehandling brukes til å registrere, klassifisere, evaluere og løse alle behovskilder. Behov i en IT-organisasjon kan være av følgende typer:
CA Clarity PPM gjenkjenner to primære komponenter for behovsbehandling: Ideer og hendelser.
IT-ansvarlige, analytikere og brukere kan bruke CA Clarity PPM til å registrere alle idé- og hendelsesbehov i ett av to miljøer. Du kan bruke CA Clarity PPM-skjemaer til å registrere informasjon om en idé, en prosjektforespørsel eller en hendelse. Du kan også integrere data med andre systemer som registrerer brukerstøttehenvendelser, hendelser og tjenesteforespørsler. CA Clarity PPM-skjemaer er ofte ikke hoveddatakilden for hendelser. I integrerte miljøer inkluderer ofte importerte hendelser ufullstendige investeringsdata. Hendelsene kan ha individuelle innsatsoppføringer som ikke er knyttet til en investering. I slike tilfeller kan du bruke CA Clarity PPM til å tildele én investering til alle slike innsatsoppføringer.
Disse integreringene støttes gjennom XML Open Gateway (XOG). Du kan bruke XML Open Gateway til å registrere hendelser fra andre systemer, og hente dem inn i CA Clarity PPM.
|
Copyright © 2014 CA Technologies.
Med enerett.
|
|