PM-hälytykset-sivulla on ylätason tietoja projektipäällikön toimiin liittyvistä poikkeustilanteista. Hälytykset ilmaisevat mahdollisia ongelma-alueita, joita tulee tarkkailla seuraavan 45 päivän ajan (oletus) tai Päivänäkymä-suodattimeen syötetyn päivien määrän ajan.
Jos annat arvon Alkamispäivä-kenttään, portletit näyttävät sen mukaiset tiedot eikä kuluvan päivän mukaisia tietoja. Tiedot ovat Alkamispäivä-kentän mukaan 45 päivää sitä ennen ja 45 päivää sen jälkeen.
Jos annat Päivänäkymä-arvon, portletit näyttävät tiedot annetun Päivänäkymä-arvon mukaan käyttämättä oletusarvoista 45 päivän jaksoa.
Alkamispäivä- ja Päivänäkymä-kenttiä voi myös käyttää yhdessä.
PM-hälytykset-sivulla on seuraavat portletit:
Suorita seuraavat vaiheet:
Yleiskuvaus: Yleiset -sivu avautuu.
Näkyviin tulee Yleiskuvaus: PM-hälytykset -sivu.
Sivutason suodattimella voi suodattaa kaikki portletit kerralla OBS-, Projektipäällikkö-, Alkamispäivä- ja Päivänäkymä-arvon mukaan.
|
Copyright © 2014 CA Technologies.
Kaikki oikeudet pidätetään.
|
|