Poprzedni temat: Jak pracować z automatycznym planowaniemNastępny temat: Informacje o harmonogramach próbnych i podprojektach


Informacje o harmonogramach próbnych

Uruchamiając automatyczne planowanie projektu, użytkownik tworzy harmonogram próbny, którego jest właścicielem i który może edytować. Projekt zostanie zablokowany i przejdzie do trybu harmonogramu próbnego. Harmonogram próbny umożliwia zobaczenie skutków wprowadzonych zmian w projekcie. Na przykład zmieniono szacowany czas do zakończenia (SCZ) przed opublikowaniem harmonogramu jako planu tymczasowego. Po zapoznaniu się z harmonogramem próbnym można zdecydować, czy zaakceptować zmiany.

PT jest wyświetlany na wszystkich zablokowanych stronach projektu jako informacja tylko do odczytu. Harmonogramy próbne można wyświetlać i edytować w widoku wykresu Gantta oraz na stronach listy zadań i przydziałów zadań. Harmonogram próbny można zmieniać poprzez korygowanie zaplanowanych zadań i informacji o przydziałach, na przykład SCZ.

W strukturze podziału pracy (SPP) w widoku wykresu Gantta harmonogram próbny jest wyświetlany z informacjami z PT wyróżnionymi na czerwono. Czerwone wyróżnienia ułatwiają przejrzenie wstępnych zmian wprowadzanych w harmonogramie.

Gdy projekt jest zablokowany, na pasku komunikatów wyświetlane jest imię i nazwisko zasobu przetrzymującego blokadę. Na tym samym pasku wyświetlany jest przycisk Odblokuj, którego można użyć do odblokowania projektu. W widoku wykresu Gantta do odblokowania projektu służy ikona blokady wyświetlana na pasku narzędzi.

Więcej informacji:

Odblokowywanie projektów w trybie harmonogramowania wstępnego

Informacje o harmonogramach próbnych i podprojektach

Informacje o automatycznym planowaniu