Poprzedni temat: Jak definiować oszacowania projektu (SCZ)Następny temat: Jak modyfikować wartość SCZ (inwestycje)


Jak są obliczane oszacowania (SCZ)

Po przydzieleniu zasobu do zadania następuje automatyczne obliczenie szacowanego czasu do zakończenia tego zadania (SCZ). Alokacja (w procentach) i dostępność (w godzinach) przydziału zasobu są używane do określenia SCZ zadania na podstawie dat rozpoczęcia i zakończenia przydziału. Obliczenia są wykonywane na podstawie następującego wzoru:

SCZ = liczba dni roboczych przydzielenia zasobu do pracy nad zadaniem * liczba godzin dostępności zasobu do pracy dziennie

Kalendarz i dzienna dostępność zasobu służą do określenia łącznej dostępności zasobu. Jeśli w profilu zasobu nie została określona inna liczba godzin, domyślnie dla każdego zasobu jest przyjmowana codzienna dostępność przez osiem godzin pracy.

Przykład 1

Adam Wilczyński zostaje alokowany do projektu w 100% i przypisany do pewnego zadania na pięć dni z dostępnością przez osiem godzin. SCZ dla Adama wynosi 40 godzin. Patrycja Chełmońska zostaje alokowana do projektu w 50% i przypisana do tego samego zadania na pięć dni. SCZ dla Patrycji wynosi 20 godzin.

Przykład 2

Zadanie zostaje zaplanowane od 30-06-11 do 30-07-11. Zadanie zawiera 22 dni robocze i przypisano do niego jeden zasób na osiem godzin dziennie przez wszystkie 22 dni. Obliczony SCZ zadania wynosi 176 godzin (22 dni * 8 godzin dziennie). Do zadania zostają przypisane dwa zasoby, z których każdy jest dostępny łącznie 8 godzin dziennie. Jeden zasób zostaje przypisany na 50 procent dostępnego czasu, a drugi na 100 procent. Łączny obliczony SCZ wynosi 264.

Aby uzyskać więcej informacji o zarządzaniu zasobami, zobacz Podręcznik użytkownika — Zarządzanie zasobami.

Więcej informacji:

Alokacje

Informacje o przypisywaniu zasobów do zadań